Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Właśnie w naszej szkole 22 stycznia odbyła się ta niezwykła uroczystość, którą rozpoczęliśmy Mszą Świętą.

Następnie wszyscy uczniowie i goście udali się do szkoły na dalszą część uroczystości. Dziadkowie zostali powitani i zaproszeni na część artystyczną.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Klasy I-III oraz przedszkolaki przedstawiły inscenizację o myszkach i niesfornym kocie Bonifacym, z którym babcia i dziadek mieli mnóstwo kłopotów. Goście obejrzeli także pokazy taneczne. Uczniowie ze starszych klas złożyli życzenia oraz zaśpiewali wzruszające piosenki o swoich ukochanych dziadkach. Frekwencja i w tym roku dopisała. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, owoców, cukierków, kawy, herbaty. Następnie nasi uczniowie obdarowali swoich najbliższych upominkami. Były to piękne laurki, kwiatuszki i wachlarzyki. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego śpiewu, zabawy i zdjęć.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspaniałą ciepłą atmosferę.

,,Kochamy Was, kochamy całym sercem i radości chcemy dać wam jak najwięcej. Nasze buzie uśmiechnięte, niech życzenia ślą przepiękne – żyj babuniu, żyj dziadziuniu latek sto”

You may also like

Dzień Ziemi
Rocznica Chrztu Polski
Rocznica Śmierci Jana Pawła II

Sekretariat