3 czerwca 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu pt. „Jestem bardzo w rękach Bożych”. Mój wiersz dla Jana Pawła II. Nadesłano 72 prace (28 z klas III-IV i 44 z klas V-VI) z 23 szkół z Wielunia i okolic, ale także z powiatów wieruszowskiego, ostrzeszowskiego, oleskiego, a nawet z Elbląga.

Oto wyniki

Klasy III-IV

I miejsce – Mateusz Pietras (Wierzbie) za wiersz pt. Jestem bardzo w Twoich rękach. Mój wiersz dla Jana Pawła II

II miejsce – Julia Sobota (Kurów) za wiersz bez tytułu

III miejsce – Maciej Smolnik (Sieniec) za wiersz pt. Mój opiekun

Klasy V-VI

I miejsce Wiktoria Kędzierska (Gaszyn) za wiersz pt. Droga do Niego

II miejsce Jakub Podyma (Sieniec) za wiersz pt. Prośba

III miejsce w Kamil Węzik (Strugi) za wiersz pt. Mój wiersz dla Jana Pawła II

Wyróżnienia otrzymali: w klasach III-IV: Julia Bakalarczyk (Wierzbie), Zuzanna Janecka (SP nr 5, Wieluń) i Kinga Kołaczek (Kurów) oraz w klasach V-VI: Dawid Głowacz (Elbląg), Marta Ignasiak (SP nr 4 Wieluń), Rozalia Kosik (Czernice), Oliwia Nalichowska (Kurów), Mateusz Pilarski (Kadłub), Dominika Podgórska (SP nr 2, Wieluń), Natalia Ptak (Ruda), Aleksandra Witych (Chojny), Marcelina Woszczalska (Bieniądzice) i Dobrochna Wyrwas (Torzeniec).

Napisane przez uczestników konkursu wiersze są przede wszystkim dokumentem wiary i wielu bardzo pozytywnych uczuć żywionych przez uczennice i uczniów do Pana Boga i Papieża Polaka – świętego Jana Pawła II.

Aby przeczytać nagrodzone wiersze, kliknij Tutaj

You may also like

Dzień Ziemi
Rocznica Chrztu Polski
Rocznica Śmierci Jana Pawła II

admin