VIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

W dniu 15 stycznia 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie odbył się już VIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków. Honorowy patronat nad festiwalem objęła Pani Maria Chodkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, a patronat medialny – Radio Ziemi Wieluńskiej. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Agnieszka Szczepańska – członek Zarządu SPSK w Częstochowie.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział 10 przedszkoli z terenu powiatu wieluńskiego. Wystąpiły przedszkolaki z Drobnic, Gaszyna, Przedszkoli nr 2 i 4 z Wielunia, Bieńca, Kadłuba, Chojen, Czernic, Pątnowa i Strug.

Dzieci śpiewając dla Pana Jezusa zaprezentowały bogaty repertuar polskich kolęd i pastorałek. Wykazały się wspaniałymi zdolnościami wokalnymi. Podziwialiśmy na scenie aniołki, pasterzy, kolędników, którzy z radością śpiewali na cześć Dzieciątka Jezus. Poprzez festiwal mogliśmy kultywować tradycję Bożonarodzeniową, kształtować wrażliwość na piękno polskich kolęd i odkrywać talenty naszych najmłodszych. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy rodzicom i nauczycielom tak wspaniałych i zdolnych dzieci. Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień zostanie w naszej pamięci jak najdłużej i znów spotkamy się za rok. Niech w Nowym Roku Boże Dziecię błogosławi wszystkim i obdarzy nas wiarą, nadzieją i miłością.

You may also like

Dzień Ziemi
Rocznica Chrztu Polski
Rocznica Śmierci Jana Pawła II

Sekretariat