W dniach 22 – 23 kwietnia 2016 r. 49 uczniów klas I – VI z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie oraz z zaprzyjaźnionych szkół SPSK w Bieńcu i Drobnicach wyjechało na dwudniową wycieczkę w „ Dolinę Prądnika”. Wyjazd ten był zaplanowany w ramach projektu ekologicznego „ Przyjaciele przyrody w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Kadłubie”.Celem wycieczki było zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, poznanie przyrody ojczystej, ale również wędrówka śladami Patrona Szkoły – Świętego Jana Pawła II, który wędrując szlakami po Polsce i świecie wskazywał na Miłość Stwórcy i piękno otaczającego świata.

Pierwszego dnia wycieczki dzieci pod kierunkiem przewodnika odwiedziły ruiny zamku kazimierzowskiego, jaskinię krowią i jaskinię Łokietka. Wędrując szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego mogły podziwiać przyrodę nieożywioną: Maczugę Herkulesa, Igłę Deomity, Źródło Miłości czy nacieki w jaskini Łokietka oraz przyrodę żywą: hodowlę pstrąga czy siedziby nietoperzy. Pełni wrażeń wytrwale przemierzali wąwozy i ścieżki parku narodowego. Po pięciogodzinnej wędrówce przejazd do Wadowic, jeszcze wieczorny spacer dla wytrwałych i zasłużony nocleg w Domu Rekolekcyjnym Ojców Karmelitów w Wadowicach.

Drugi dzień należał do Świętego Jana Pawła II. Najpierw uczniowie zwiedzili Rodzinny Dom naszego Patrona – Muzeum w Wadowicach, potem krótki przystanek przy kremówkach i wyjazd do Krakowa. Spacer po dawnej stolicy Polski rozpoczęliśmy nad Wisłą u smoka wawelskiego. Następnie nawiedziliśmy Katedrę na Wawelu i groby królów polskich oraz Pary Prezydenckiej Pana Lecha Kaczyńskiego z małżonką. Czekała nas jeszcze wspinaczka na wieżę do Dzwonu Zygmunta i spacer do Kościoła Mariackiego, by podziwiać ołtarz Wita Stwosza. Mieliśmy też okazję wysłuchać hejnału mariackiego. Wreszcie po sutym obiedzie w „ Smoczej Jamie” wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki i już planują następną.

You may also like

Dzień Ziemi
Rocznica Chrztu Polski
Rocznica Śmierci Jana Pawła II

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *